Κατηγορία: Εκδηλώσεις-Εορτές Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 22 Δεκεμβρίου 2014

Τη Δευτέρα 22-12-2014 οι 39 μαθητές του προγράμματος «Το χορωδιακό τραγούδι» βγήκαν στον πεζόδρομο της πόλης, με τις φλογέρες τους.

Στόχος της δράσης αυτής ήταν να ακουστούν χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία και την ορχήστρα του σχολείου, ώστε οι μαθητές να δώσουν χαρά, να επικοινωνήσουν μέσω της μουσικής και να ενισχυθεί η ομαδική εργασία, καθώς και η χαρά της δημιουργίας του ήχου.

Υπεύθυνη της δράσης ήταν η καθηγήτρια μουσικής του σχολείου Ροδή Κελεσίδου και συνοδοί καθηγητές η Σοφία Μυρωτή, η Δάμπαση Αικατερίνη, η Σαμολαδά Αναστασία και η Διευθύντρια του σχολείου Ευρώπη Στεφανίδου.

Παρευρίσκονταν ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου κ Ζέττας Γεώργιος και τα μέλη του Συλλόγου Μαργαριτίδης Ανέστης και Κουϊμτζίδης Λευτέρης.