Έκθεση έργων στο μάθημα της Τεχνολογίας

Κατηγορία: Διακρίσεις - Διαγωνισμοί Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 25 Ιουλίου 2014

Στο σχολείο μας από την Πέμπτη 10-5-12 ως και την Τετάρτη 15-5-12 πραγματοποιήθηκε έκθεση έργων τεχνολογίας. Οι εκπαιδευτικοί Αργυριάδου Ελένη και Ντελής Μιχαήλ ήταν υπεύθυνοι για την οργάνωση και το συντονισμό της έκθεσης.

Στην έκθεση έλαβαν μέρος με το ατομικό έργο που δημιούργησαν (μακέτα τεχνολογικού αντικειμένου και παρουσίαση γραπτής εργασίας) στο μάθημα της τεχνολογίας, 90μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης. Από την Β΄ τάξη συμμετείχαν 107 μαθητές και μαθήτριες χωρισμένοι σε 16 ομάδες εκθέτοντας την μακέτα μίας παραγωγικής μονάδας και την γραπτή τους εργασίας.

Μέσω της παραπάνω έκθεσης, δόθηκε η δυνατότητα στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας να παρουσιάσουν τα αποτελέσματα της εργασίας τους στη σχολική μας κοινότητα και να αποδείξουν τη δημιουργικότητα, την εργατικότητα και την ικανότητα τους στη διαχείριση και επίλυση τεχνολογικών προβλημάτων.

Οι καθηγητές Τεχνολογίας

Αργυριάδου Ελένη