ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ 2ου ΚΑΙ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κατηγορία: Εκδηλώσεις-Εορτές Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 25 Ιουλίου 2014

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου, στην αίθουσα του Αγίου Φωτίου πραγματοποιήθηκε μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη βραδιά από τις χορωδίες του 2ου και του 3ου Γυμνασίου Κατερίνης. Ειδικότερα και από τα δύο σχολεία, 75 μαθητές επί σκηνής, για πρώτη φορά στην Κατερίνη συνεργάστηκαν και ενώσανε τις φωνές τους ως μία χορωδία, ψάλλοντας ύμνους και κάλαντα των Χριστουγέννων. Το κοινό μαγεύτηκε τόσο από τις μελωδίες όσο και από την άψογη εκτέλεσή τους, αποτέλεσμα βέβαια του δεσμού που αποκτήθηκε μέσα από τις κοινές πρόβες. Τα παιδιά των δύο χορωδιών όπως και οι υπεύθυνες καθηγήτριές τους καταχειροκροτήθηκαν από όλους τους παρευρισκόμενους. Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στα παιδιά των δύο χορωδιών και στις υπεύθυνες καθηγήτριες Κελεσίδου Ροδή(2ο Γυμνάσιο), Ακρίδα Ευγενία (3ο Γυμνάσιο).